Baby Shower Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Baby Shower Organizasyonu Nasıl Yapılır?

, Papiş Organizasyon, Yorum Yok

Yetişkinlerin düzenledikleri partilerin yanında günümüzde artık anne adayları ve doğacak bebekleri için de partiler düzenlenmektedir. Bu partilerin en güzeli ve heyecanlısı baby shower organizasyonu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Baby shower, annenin doğumuna kısa süre kaldığında, annenin morale ve desteğe ihtiyacı olduğu düşünülerek, manevi destek amaçlı yapılan bir eğlence organizasyonudur.

Anne adayının “bebeğe hazırlanması” ya da “bebek partisi” olarak da adlandırılan baby shower organizasyonu nasıl yapılır konusunda annelerin, çok da fazla düşünmesine gerek kalmadı.

Aileye yeni katılacak bir bebek için parti düzenlenmesinin amacı, anne adayının ve gelecek konukların eğlenceli vakit geçirmesidir. Bebek partisi, anne adayının beğenisine göre ev ortamında olabileceği gibi, isteğe bağlı olarak farklı bir mekân seçilerek de yapılabilir.

Baby Shower Organizasyonu Doğumdan Ne Kadar Önce Yapılır?

Baby, shower organizasyonları, annenin manevi desteğe ihtiyacı olduğu düşüncesiyle yapılan organizasyonlardır. Amaç annenin moralini yüksek tutmak ve doğuma hazırlamaktır.

Genellikle baby shower zamanı, doğuma 1-2 ay kala yapılmaktadır. Ancak bu kesin bir tarih olmamakla beraber, annenin kendini rahat ve iyi hissettiği her tarihte yapılabilecek bir organizasyondur.

Baby Shower Partisinde Neler Olmalıdır?

Baby shower partisi, anne adayının isteğine göre düzenlenir. Parti düzenlenirken, evde mi yoksa farklı bir mekânda mı yapılacağı belirlenmelidir. Farklı bir mekânda düzenlenecek bir bebek partisi organizasyonu için bütçenin belirlenmesi gereklidir.

Baby shower partisi için yapılacaklar:

  • Parti süslerinin ve sunulacak ikramların belirlenmesi
  • Ev ortamında yapılacaksa; konukların oturması gerekli olan tüm materyaller hazırlanmalıdır.
  • Partinin farklı bir mekânda olması durumunda, ailenin ve gelecek konukların seçeceği konsept belirlenerek, mekân bu dizayna göre düzenlenmelidir.
  • Parti süsleri; süsleri hazır olabileceği gibi, anne adayının kendisi de hazırlayabilir.

Baby shower partisi süsleri içinde; balonlar, isimlerin yazılı olacağı biblolar, duvar resimleri, komik gözlükler, bebeğin cinsiyetine göre renk tonlamasıyla hazırlanacak süsler olmaktadır.

Baby Shower Partisinde Sunulacak İkramlar Neler Olmalıdır?

Baby shower partisinin en önemli konularından birisi, konuklara verilecek ikramlardır. Baby shower ikramları arasında, genellikle hamur işleri olmaktadır. Bunun yanında pasta ve kekler, kurabiye ve poğaçalar bulunur.

Anne adayı ve anne adayının yakınları tarafından gerekirse farklı ikramlıklarla da partide verilecek zengin bir ikram menüsü hazırlanabilmektedir. Baby shower partilerinde en önemli ikramlık, dünyaya gelmesi beklenen bebeğin pastasıdır.

Bebeğin pastası ayrı bir özenle hazırlanır. Süslemesinden, tasarımına, pastanın büyüklüğüne kadar her türlü ayrıntı düşünülerek, parti konseptine uygun pasta hazırlanır.

Papiş Baby, anne bebek arasındaki en büyük bağlardan biri olacak bu partide, annenin içine sinmesi açısından birçok farklı ayrıntıyı da parti içine katar. Anne ve bebeğine mesajlar, temaya uygun süslemeler ve hediyelikler de parti içinde, gelecek misafirlere sunulmaktadır.

Baby shower partisinin en göz alıcı noktalarından biri, sunulacak hediyelerdir. Bebeğe özel oyuncaklar, el yapımı süs eşyaları da partinin konseptine uygun olarak en ince ayrıntısına kadar düşünülerek hazırlanmaktadır.

Baby shower kıyafetleri ise, anne adayının ve dünyaya gelecek bebeği için özel hazırlanmış rengarenk kıyafetlerdir. Annenin arzusuna göre pullu, işlemeli ya da partinin temasına uygun kıyafetler, sade ama şık bir tasarımla, partide sunulmaktadır.

Papisbaby, profesyonel baby shower organizasyonlarınız için her zaman yanınızdadır. Doğacak bebeklerinize en güzel hediyelikler için süsleme ve organizasyonlar yazımıza bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir